2023 de Hangi Telefonu Almalyım ?

Başlatan Yeto, Ağu 28, 2022, 12:57 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Yeto

5G'nin 2019'da piyasaya sürülmesinden bu yana mobil ortamın büyük ölçüde değiştiğini bilin.
Hızın ötesinde, 5G'nin bir diğer önemli özelliği, 4G'den daha güvenilir olmasıdır; bu, anlık olarak ping veya düşmeden tutarlı bağlantı hızlarını koruyabileceğiniz anlamına gelir (en azından teoride - bu çeşitli faktörlere bağlı olabilir).
Bu, yalnızca dosya yüklemek gibi hızlı bir bağlantıya ihtiyaç duyduğunuz tüm işlemlerde çalışmakla kalmaz, aynı zamanda kararlı ve sürekli bir bağlantı gerektiren tüm önemli görevler için de yararlıdır.
Harika bir örnek çevrimiçi oyunlardır. İyi bir 5G bağlantısı, çevrimiçi çok oyunculu oyunları bırakmadan veya geride kalmadan oynamanıza izin verir. Bir başka kullanışlı özellik ise yüksek çözünürlüklerde bile yayın yapmaktır, böylece hareket halindeyken videoları izleyebilirsiniz (5G alanları içinde kaldığınız sürece).
5g oyun.jpg
En iyi pil ömrüne ihtiyacınız var
5G'nin can sıkıcı bir yan etkisi, bağlantıların 4G'den daha fazla güce aç olmasıdır. Yani bir 5G telefon, 4G eşdeğerine göre daha hızlı bir oranda pil kaybeder.

Bazen bu bir sorun değildir; Bir telefonun çok büyük bir pili varsa, 5G'nin ekstra tüketimi size yine de iyi bir kullanım günü yaşatacaktır.
Bununla birlikte, pil ömrü zayıf olan üst düzey ve orta sınıf telefonları giderek daha fazla görüyoruz ve 5G tek neden olmasa da, kesinlikle katkıda bulunan bir faktör. Uzun ömürlü bir telefon istiyorsanız, piyasadaki birkaç 4G cep telefonundan birini veya daha eski bir cihazı satın almayı düşünmelisiniz.
Hızlı ve güvenilir internet bağlantıları faydalı olsa da, bazı kişilerin bu avantajlara ihtiyacı yoktur.
Telefonunuzu yalnızca aramalar ve metinler için ve belki de ara sıra Candy Crush oynamak için veya sosyal medya beslemeleri arasında gezinmek için kullanıyorsanız, bunları 4G bağlantısı veya Wi-Fi ile gayet iyi yapabilirsiniz.