Sony ve MediaTek, PlayStation VR2 için güçlerini birleştirdi!

Başlatan carlos, Ksm 12, 2022, 04:37 ÖS

« önceki - sonraki »

carlos

Sanal gerçeklik gözlüklerinin popülaritesi her geçen gün artmaya devam ediyor. Metaverse ve benzeri projelerin neden olduğu bu durum, çeşitli markaların da bu alana yönelmesine ve önem göstermesine neden oluyor. Son olarak bu trende dahil olan şirket ise MediaTek oldu. Firma, Sony ile PlayStation VR2 için özel bir iş birliği yaptıklarını duyurdu. İşte ayrıntılar...

PlayStation VR2, MediaTek işlemcisinden güç alacak!
MediaTek, düzenlediği yönetici zirvesi etkinliğinde PlayStation VR2'nin MediaTek işlemcisi kullanacağını açıkladı. Aynı zamanda şirket, etkinliğe katılanlara cihazı gösterdi. Bununla beraber MediaTek, ilk defa bir sanal gerçeklik gözlüğüne güç veriyor.Etkinlikte yapılan açıklama ne kadar sürpriz gibi dursa da, aslında endüstri analisti Ming-Chi Kuo, PlayStation VR2'de MediaTek işlemcisi kullanılacağını paylaşmıştı. Yapılan etkinlikle beraber Kuo'nun açıklaması doğrulanmış oldu.

PlayStation VR2, 22 Şubat 2023'te çıkacak
Sony, ilk kez 2016 yılında piyasaya sürdüğü sanal gerçeklik gözlüğünün yeni neslini tanıtmak için hazırlık yapıyor. Şirket, geçtiğimiz aylarda yeni başlıklarla ilgili paylaşımlar yaptı. Bu paylaşımda ise cihazın 2023'te çıkacağını açıkladı. Şimdi yeni bir paylaşımda VR setinin ne zaman çıkacağını resmen duyurdu.

Paylaşıma göre PlayStation VR2, 22 Şubat 2023'te piyasaya çıkacak. Yeni cihaz, sense deneleyiciler ve stereo kulaklıklara da sahip olacak. Bununla birlikte set içinde standart modelin yanı sıra PS VR2 Horizon Call of the Mountain paketinin de satılacağı belirtildi. Bu paketin de 599 dolara satılacağı ortaya çıktı.

PlayStation VR2'nin fiyat listesi ise şu şekilde:

PlayStation VR2: 549,99 dolar (10 bin 221 TL+vergi)
PS VR2 Horizon Call of the Mountain: 599,99 dolar (Avupa'da 649 euro)
PS VR2 Sense denetleyici şarj istasyonu: 49,99 dolar


PS VR2 ilk olarak İngiltere, ABD, Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg'da ön sipariş olarak alınacak. Siparişler ise direkt olarak PlayStation'ın 'direct.playstation.com' sitesindeki mağazadan gerçekleşecek. Diğer ülkelerde ise ön sipariş ve satış, ortaklarla birlikte halledilecek.