YouTube’tan yeni girişim: Shorts deneyimi genişliyor!

Başlatan carlos, Ksm 12, 2022, 04:50 ÖS

« önceki - sonraki »

carlos

Dünyanın en büyük içerik platformlarından birisi olan YouTube, son yıllarda yakaladığı başarıyla adeta başka bir dünyaya evirildi. İçerik üreticileri için büyük bir gelir kapısı olan platform, kazancını da katlayarak büyüttü. Şirket, kendisini zaman zaman zorlayan rakip şirketleri geçmek için onların silahını kullanmaya hazırlanıyor. Şirket, kullanıcı deneyimini artırmak için yeni bir yönteme başvuruyor.

YouTube Shorts, TV'lerde kendine yer buluyor
YouTube, Shorts kısmına büyük önem veriyor. Şirket, Shorts'ların daha aktif şekilde kullanılması için yoğun bir çalışma içinde. Son girişime göre Shorts, artık TV'lerde boy gösterecek. Özellik birkaç hafta içerisinde kullanıma sunulacak. Ancak şirket, eski nesil akıllı televizyonlara uyumluluğunu garanti etmiyor.

YouTube Shorts yaklaşık 18 ay önce piyasaya sürülmüştü. Geçtiğimiz yıl YouTube, Shorts'un "uzun vadeli bir para kazanma projesi" olduğunu belirtmişti. Görünen o ki şirket, yavaş yavaş bu adımlarını gerçekleştiriyor. Elde edilen bilgilere göre bu alan günde 30 milyar görüntülenme elde ediyor.Şirketin son dönemde Shorts'lara getirmek istediği yenilikler bununla da sınırlı değil. Geçtiğimiz haftalarda YouTube, içerik üreticilerinin Shorts'ta para kazanmasını sağlayacak bir özelliği aktif etmek istiyor. Shorts, 2023'ten itibaren YouTube İş Ortağı Programı ile birlikte hareket edecek. Bu ortaklıkla birlikte bu bölümde reklamlardan para kazanabilmenin önü açılmış olacak.

YouTube'un yeni Shorts özelliği bununla da sınırlı değil. Şirket, kullanıcıların hoşuna giden müzikleri daha kolay bulabilmesi için önemli bir özelliği devreye sokmaya hazırlanıyor. Platfrom getireceği özellikle beğendiğiniz müzikleri doğrudan YouTube Music oynatma listesine ekleme seçeneğine sahip olmanızı sağlayacak.

Ayrıca şirket, geçtiğimiz haftalarda önemli bir girişim için kolları sıvadı. YouTube, Shorts'ta beğendiğiniz müzikleri doğrudan YouTube Music oynatma listesine ekleme seçeneğine sahip olmanızı sağlayacak. Bu sayede uygulamadan çıkmanıza da gerek kalmayacak.