YouTube Premium üyeliklerine zam geldi! İşte yeni fiyatlar

Başlatan carlos, Ksm 12, 2022, 04:52 ÖS

« önceki - sonraki »

carlos

YouTube, bugün Premium abonelerine gönderdiği bir e-posta ile zam yaptığını duyurdu. Video akış devi, ilk olarak 2018 yılında Premium sistemini duyurarak ücretli abonelik getirdiğini açıklamıştı. YouTube Premium, klasik kullanımdan farklı olarak başta reklamsız kullanım dahil birçok ayrıcalık sunuyor. Peki, YouTube Premium abonelik ücretleri ne kadar oldu? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

YouTube Premium abonelik ücretleri ne kadar oldu?
YouTube Premium,

9,99 TL olan Öğrenci Premium abonelik ücretini 19,49 liraya çıkararak %100 zam yaptı.
16,99 TL olan Bireysel Premium abonelik ücretini 29,99 liraya artırarak %76 zam yaptı.
25,99 TL olan Aile Premium abonelik ücretini 59,99 lirayaya artırarak %130 zam yaptı.

Teknoloji devi YouTube, Premium abonelerine gönderdiği e-postada zam eklenen fiyatların 21 Kasım 2022 tarihinden itibaren geçerli olacağını belirtti. Firma, geçtiğimiz günlerde 4K video desteği özelliğini Premium aboneleri üzerinde test etmeye başlamıştı. Fakat daha önce herkeste kullanılan bu özelliğin Premium'a geçecek olması birçok YouTube kullanıcısını rahatsız etmişti. Şirket bu yüzden tekrardan 4K özelliğini tüm kullanıcılar için aktif etme kararı aldı.

Zam gelme nedeninin de 4K desteği nedeniyle olduğunu tahmin ediliyor. Çünkü YouTube, Premium özelliği çıktığından beri ilk kez fiyatlarına zam yaptı.

YouTube ek olarak geçtiğimiz günlerde tüm kullanıcılara özel ad seçme izni vermişti. İlerleyen zamanlarda tüm kullanıcılar için kademeli olarak açılacak özellik, şimdilik yalnızca sayılı abonelere ve belirli izlenme şartını karşılayan abonelere veriyor.