Elon Musk çılgın planını anlattı: Twitter bankası!

Başlatan carlos, Ksm 12, 2022, 05:05 ÖS

« önceki - sonraki »

carlos

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter, son dönemde büyük bir değişim yaşıyor. Elon Musk'ın sansasyonel satın alma süreci, şirketin birçok kez platform dışı konularla gündeme gelmesine neden oldu. İş insanı, platformu adeta yeniden inşa ediyor.

Twitter bankacılık hizmetlerine geçiş yapıyor
Elon Musk, personelle yaptığı toplantısında platform içinde gerçekleştirmek istediği planlarını anlattı. İş insanının Twitter üzerinden para kazanma isteği, zaten biliniyordu. Şimdi ise Musk, Twitter bankacılık hizmetleri için gerekli çalışmaların başlatılması gerektiğini çalışanlarına iletti.


Twitter bankacılık hizmetleri ile kullanıcılar, platform içi ödemelerini hesaplarına yatıracakları para ile ödeyebilecek. Musk, platformdan alışverişin de önünü açmak istiyor. Bu hizmetle birlikte bir kullanıcı, dünyanın başka bir yerindeki kullanıcıya anında para gönderebilecek. İş insanı planını şu cümlelerle ifade etti.

Doğrudan mesaj göndermekle ödeme göndermek arasında çok büyük bir fark yok. Bunlar temelde aynı şeydir. Prensip olarak, ödemeler için bir doğrudan mesajlaşma yığını kullanabilirsiniz. Ve bu kesinlikle gideceğimiz bir yön, Twitter'daki insanların dünyanın herhangi bir yerine anında ve gerçek zamanlı olarak para gönderebilmelerini sağlamak

Öte yandan platform özelinde en çok gündem olan konulardan birisi de mavi tik oldu. İlk olarak ABD'de dahil birkaç ülkede kullanılmaya başlanan mavi tik, Türkiye'de de yer almaya başladı. Ayda 8 dolar ödeyen Twitter kullanıcıları artık onaylanmış bir hesaba sahip olduklarını belirten mavi tike sahip oluyorlar. Türkiye'de ise 110 TL ödeyen Twitter Blue aboneleri mavi tike sahip olacak.

Twitter, özellikle Jack Dorsey'in CEO olduğu dönemde temel amacından sapmamak için küçük değişiklikler haricinde köklü değişime karşıydı. Ayrılmasından sonra gelen yönetim platform içi deneyimi arttırmak için birtakım yeniliklere başvurdu. Görünen o ki Elon Musk ile birlikte platform bambaşka bir yöne evrilecek.