Google Fotoğraflar uygulaması beklenen özelliğe kavuşuyor

Başlatan carlos, Ksm 12, 2022, 05:51 ÖS

« önceki - sonraki »

carlos

Google, 2020 yılında Google Fotoğraflar'ın web sürümüne detaylı bilgi için yeni özellik ekledi. 9to5Google ekibi, Google Fotoğraflar Android sürümünde detaylı bilgi menüsü için çalışma yürütüldüğünü keşfetti.

Google Fotoğraflar Android için detaylı bilgi menüsü geliyor
Geçtiğimiz yıl depolama politikasında değişikliğe giden Google, kullanıcıların bulut depolama kotalarını daha iyi yönetmelerine olanak tanıyan araçlar ekledi. Android kullanıcıları için sunulan yeni özellik, kullanıcıların yedekleme yönetimini daha da kolay hale getirecek.

Yalnızca web sürümünde yer alan "Yüklenenler", "Yedeklenenler" ve "Paylaşılanlar" sekmeleri artık mobil uygulamalarda da görülebilecek. Yedeklenenler sekmesinde gün/tarih, konum, cihaz özellikleri ve EXIF bilgileri gibi detaylar yer alıyor.
Mobil uygılamayı kullanan kişiler, bir fotoğrafın Google Fotoğraflar'a hangi kalitede yüklendiğini görebilecek. Google Fotoğraflar platformunda "Orijinal kalitede" ve "Depolama tasarrufu" olmak üzere iki farklı yedekleme seçeneği bulunuyor.

9to5Google ekibi, yeni özelliğin henüz sınırlı sayıdaki Android kullanıcısına sunulduğunu belirtti. Detaylı bilgi menüsü için yeni güncellemenin ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor.

Şirket, geçtiğimiz günlerde tartışma yaratan Google Play Store değişikliği ile de gündeme gelmişti. Kullanıcılar, uygulamaların hangi izinler ile çalıştığını artık Google Play Store sayfasında göremeyecek. İzinler sekmesinin yerine uygulama geliştiriciler tarafından doldurulan Veri Güvenliği menüsü gösterilecek. Analistler, bu durumun zararlı yazılım geliştiren kişilerin lehine olduğunu belirtti.