YouTube SEO ve videoları öne çıkarma

Başlatan carlos, Ksm 12, 2022, 06:44 ÖS

« önceki - sonraki »

carlos

En popüler ve güçlü video yayın sitelerinden biri olan YouTube'da videoları öne çıkartıp izlenme sayılarını arttırmanın çeşitlli yolları var. Özellikle YouTube kanalı olan okurlarımızı düşünerek hazırladığımız yazımızda, YouTube videolarının izlenme sayılarını arttırmak ve kanalınızı güçlendirebileceğiniz önerileri sıralıyoruz. İşte YouTube videolarını öne çıkaracak öneriler.

YouTube, sadece kaliteli videoları öne çıkarır!
YouTube videolarını öne çıkarma önerilerine tam anlamı ile başlamadan önce, videoların kalitesinin önemini vurgulamak istiyoruz. Zira YouTube'un güçlü yazılımı, bir videonun ne kadarının ya da hangi saniyelerinin daha fazla izlendiğini ve diğer pek çok faktörü göz önünde bulundurarak videolarınızı arama sonuçlarında öne ya da geriye getirebillir.

YouTube SEO ve videoyu öne çıkaracak başlık seçimi
YouTube SEO uyumluluğu ve videoda başlık seçiminin en önemli noktası, başlığın videoyu tam anlamı ile anlatıyor olmasıdır. Ayrıca kullanıcıların arayabileceği kelimelerin tercih edilmesi önemlidir. Örnek olarak bir kutu açılımı videosunda "xx ürünün kutusunu açıyoruz" ya da "xx ürününün kutusunda neler var?" denilebilir.