Philips’ten tasarımı ile sınırları zorlayan yeni televizyonlar!

Başlatan carlos, Ksm 12, 2022, 06:51 ÖS

« önceki - sonraki »

carlos

Netflix ve benzeri dijital servisler sayesinde içerik sayısının ve görüntü kalitesinin artması, insanların evde daha fazla vakit geçirmeye başlaması nedeniyle televizyonlara olan ilgi epey arttı. Bu kapsamda televizyoa sektörün en önemli oyuncularından Philips OLED+ serisinin yeni modellerini duyurdu.

Ses konusunda oldukça deneyimli olan Bowers & Wilkins ile ortak bir çalışmanın sonucunda geliştirilen OLED+986 ve OLED+936 modelleri; HDR+10 başta olmak üzere diğer tüm HDR standartları (HDR10+, HDR10, HLG & Dolby Vision) ile uyumlu.

Philips OLED+986 ve OLED+936 özellikleri
OLED+936 modeli 2021-2022 EISA En iyi Ev Sineması Televizyonu ödülü ile dikkat çekerken, her iki modelde daha keskin, net ve doğru renklerin sunulması için yüzde 20 oranında azaltılmış tepe ışığı, 5.nesil P5 akıllı çift görüntü işleme motoru ve Dolby Bright Mode teknolojisi bulunuyor.

Hali hazırda mevcut beş farklı yapay zeka kategorisine 5. nesil P5 ile birlikte Film Detection Modu ekleniyor. Televizyonda bulunan ortam zekası da hem SD hem de HDR içeriklerinde kontrastı ortam ışığına göre ayarlıyor ve iyileştiriyor.

Philips televizyon denildiğinde ilk akla gelen teknoloji olan ve görsel bir şölen sunan Ambilight sistemi bu modellerin dört tarafında da yer alıyor. Oyuncuları unutmayan Philips, HDMI 2.1 bağlantısı üzerinden VRR, Freesync Premium & G-Sync uyumluluğu sunuyor.


Profesyonel kalibrasyonu ve otomatik renk kalibrasyonuna kolay erişim sağlayan Calman Ready özelliğiyle, televizyondaki renkler endüstrinin kabul ettiği mutlak renk doğruluğuna ulaşıyor. Bu sayede profesyonel kullanıcılar tarafından da tercih edilebilecek olan televizyonların kumandaları da, oldukça dikkat çekici bir tasarıma sahip.

OLED+936 ve OLED+986 modellerinde daha verimli bir ses için özel olarak geliştirilmiş Dolby Multistream Decoder, HDMI ve eARC özellikleri yer alıyor. 

Kendi sert, krom metal muhafazasına monte edilmiş olan Tweeter-on-Top da tüm bu mekanizmayı destekliyor. TV'de bulunan tweeterlar ilk olarak Bowers & Wilkins tarafından tasarlanan ve efsanevi 800 model Diamond Serisi'nde kullanılan akustik olarak açık bir tasarıma sahip.