Yaz aylarında dostunuz olacak en iyi klimalar

Başlatan carlos, Ksm 12, 2022, 07:05 ÖS

« önceki - sonraki »

carlos

Havalar ısınmaya başladığında, serinlemek ihtiyaç haline geldiğinde gözlerimizi klimalara çeviriyoruz. Ancak klima almak istediğimizde karşımıza çok sayıda seçenek ve buna bağlı olarak farklı fiyatlar çıkıyor. Biz de sizler için en iyi klimalar listesi hazırladık. Derlememizde hem uygun fiyatlı ürünler hem de üst segment cihazlar yer alıyor.

Diğer yandan klima seçimi yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor soruna da yanıt verdik. Böylece hem doğru hem de kolay bir tercih yapabilirsiniz.

Klima alırken nelere dikkat etmek gerekiyor?
Satın alma kararı vermeden önce her üründe olduğu gibi klimalarda da dikkat etmemiz gereken birtakım noktalar var. İlk olarak ihtiyacınıza göre klimanın tipini seçmeniz gerekiyor. Salon tipi, duvar tipi ve portatif şekliden üçe ayrılan cihazlar, kullanılacak mekana göre seçilmelidir.


Klima kapasite hesabı da satın alma kararından önce yapılması gereken işlemlerden biridir. Cihazın BTU seviyesinin ne olması gerektiğini; ortamın metrekaresini 2.2'ye bölüp 1.000 ile çarparak bulabilirsiniz.

Enerji tüketimi, her teknolojik cihazda olduğu gibi klimalar için de dikkat etmemiz gereken unsurlar arasında yer alıyor. En iyi klimalar listemizdeki cihazları ise ağırlıklı olarak A++ seviyesinden seçtik.

Ayrıca hava temizliği ve koku da klimaları verimli ya da verimsiz kılan noktalar arasındadır. Koku gibi olumsuz etkiler ise genellikle filtre kaynaklı olur. Dolayısıyla pratik şekilde temizleyebileceğiniz filtreye sahip ürünleri seçmeniz avantaj sağlayacaktır.

En iyi klimalar
Bir araya getirdiğimiz ürünler arasında fiyatıyla öne çıkan modeller olduğu gibi yetenekleriyle dikkat çekenler de var. Dilerseniz listemize LG'nin klimasıyla başlayalım.

1 – LG S3-M12JARZA Artcool
Teknoloji dünyasında farklı ürünlerle boy gösteren marka, klimalar için de iddialı seçeneklerle tüketici karşısına çıkıyor. LG'nin duvar tipi cihazı, 12.000 BTU kapasiteyle geliyor. Aktif enerji kontrolü gibi öne çıkan yeteneklere sahip klima, A++ verimliliğinde çalışıyor.Diğer yandan en iyi klimalar listemizdeki ürün, jet soğutma gibi özellikleriyle oda sıcaklığını kısa sürede istediğiniz derecede serinletiyor. Aynı zamanda klima, 3 milyondan fazla iyonlaştırıcısı ile de havayı temizliyor.

Wi-Fi teknolojisine sahip cihazı, SmartThinQ uygulaması üzerinden de kolayca yönetebilirsiniz.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

2 – Daikin Shira Eco R410A FTX25KV
Japonya merkezli marka, ürettiği klimalarla birçok tüketicinin dikkatini çekiyor. Shira Eco serisi de yetenekleri ve fiyatıyla öne çıkan modelleri karşımıza getiriyor.

En iyi klimalar listemizdeki duvar tipi ürün, A++ enerji verimliliğine sahip ve 9.000 BTU kapasiteyle çalışıyor. Ayrıca cihazdaki Titanyum Apatit Hava Filtresi, bakteri ve virüslerin yanı sıra kötü kokuyu da hapsediyor.

Diğer yandan klima, gece ayar modu ile uyku sırasında aşırı ısınma veya soğumayı engelliyor. Ancak bu seçeneği istediğinizde kapatma şansınız da var.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

3 – Mitsubishi Heavy SRK50ZS-W(S) Premium Serisi
Mitsubishi'nin cihazı, en iyi klimalar listemizdeki üst segment ürünlerden biri. A++ enerji verimliliği ve 18.000 BTU kapasitesi ile klima, büyük evlerde kullanım için öne çıkıyor. Ayrıca modelin duvar tipi olduğunu belirtelim.

Ayrıca havayı temiz tutan ve ortamı ideal nem seviyesine ulaştıran klima; koku ve alerjen filtreleri sayesinde hassas kişileri de gözetiyor. Ayrıca cihazın iç ünitesi, kendini temizleyen bir yapıya sahip.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

4 – Samsung AR18TXHQASI/SK AR35
En iyi klimalar listemizdeki bir diğer ürün Samsung'un kliması. A++ enerji verimliliğiyle çalışan duvar tipi cihaz, 18.000 BTU kapasitesinde. Ayrıca klima, Nem Alma Fonksiyonu sayesinde ortamın nem değerini ideal seviyede tutuyor.

Öte yandan model, uzaktan kumandası ile kontrol ediliyor. Kumandayla cihazın ısıtma ve soğutma fonksiyonlarına ek olarak üfleme temposunu da ayarlayabilirsiniz.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

5 – Vestel R32 Flora Doğa
A++ enerji verimliliğine sahip cihaz, 12.000 BTU kapasiteyle çalışıyor. Ayrıca duvar tipi klima, Catechin filtresi sayesinde bakterilerin üremesini engeller ve ortamda temiz hava olmasını sağlar. Bu filtreye ek olarak solunum kalitenizi artıracak iyonizer teknolojisi de cihazda mevcut.

Uzaktan kumanda ile kontrol edeceğiniz cihazla, 'turbo modu' sayesinde odayı istediğiniz hava sıcaklığına kısa sürede ulaştırabilirsiniz. Ayrıca üründe Eco modu da yer alıyor.

Yukarıda açıkladığımız modellerin yanı sıra en iyi klimalar listemizde alternatifler de var. Önerdiğimiz ürünleri ve fiyat bilgilerini aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz.