Xiaomi süper sessiz klimasını tanıttı

Başlatan carlos, Ksm 12, 2022, 07:06 ÖS

« önceki - sonraki »

carlos

Akıllı telefonlarının haricinde de çalışmalarına devam eden Xiaomi; yeni ürünü süper sessiz MIJIA adındaki yeni klimasını tanıttı. Adından da anlaşılabileceği gibi ürün, sadece 18 desibel olan düşük çalışma gürültüsü ile konforlu bir uykuya izin verecek şekilde tasarlandı.

Xiaomi'nin en yeni ürünü süper sessiz MIJIA klima
MIJIA klimanın başlıca özellikleri arasında akıllı rüzgar kontrolü, enerji verimliliği seviyesi ve güç tasarrufu gibi birçok özellik yer alıyor. Klimanın uzaktan kumandası üzerinde "uyku modunu" açmak için kullanılabilecek özel bir düğme de bulunuyor.

Uyku modu açıldığında, ekran ışığı otomatik olarak kapanıyor ve çalışma sesi 18 desibele düşürülüyor. Ayrıca, anti-direkt üfleme işlevi etkinleştirilerek kullanıcı için ideal bir uyku ortamı sağlıyor.

Ürün, insanların uyku sırasında değişen vücut ısısına göre derecesini ayarlıyor. Uyku başladığında, hava durumuna göre kademeli olarak azalacak ve vücut sıcaklığı sabah 5'de en düşük sıcaklığa ulaştıktan sonra kademeli olarak yükselecektir. Ayrıca Mijia klima uyku durumunu algılamak için Mi Band ile bağlantı kurabiliyor.

Cihazın önemli özellikleri arasında enerji tasarrufu da yer alıyor. Sadece 1 hp çalışma gücüne sahip olan cihaz; 5,13'e kadar APF değeri ile 10-15 metrekare yatak odası için oldukça uygun. Aynı zamanda cihaz, kendi kendini temizleyebiliyor; buharlaştırıcıdaki küfle başa çıkabiliyor. Böylelikle daha sağlıklı klima deneyimi sağlıyor.

Ortamın nemini algılamasını sağlayan; yeni nesil sıcaklık ve nem ikili kontrol teknolojisi ile donatılan klima; 0,5° C'lik hassas kontrolü de destekliyor. Ayrıca verimliliği üst düzeyde tutmak için MIJIA Nemlendiriciye de bağlanabiliyor.