Dehşete düşüren Netflix korku filmleri [2022]

Başlatan carlos, Ksm 12, 2022, 07:44 ÖS

« önceki - sonraki »

carlos

Sinema sektörünün olmazsa olmazlarından korku filmleri, konseptiyle her kesime hitap etmiyor. Ancak yine de gişe rakamlarına baktığımızda önemli bir hayran kitlesine sahip olduklarını söyleyebiliriz. Biz de sevenlerini dehşete düşüren Netflix korku filmleri listesiyle karşınızdayız.

Not: Listede çıkış tarihi açısından yeni filmler yer almaktadır.

En iyi Netflix korku filmleri
Yaşamak İçin Oyna / Choose or Die (2022)
Sahipsiz bir para ödülünü kazanma sevdasına düşen iki arkadaş, 1980'li yıllardan kalma gizemli bir video oyununu yeniden başlatıp dehşet dolu ve gerçeküstü bir dünyaya adım atar. Filmin oyuncu kadrosunda Asa Butterfield, Iola Evans, Eddie Marsan ve Robert Englund gibi isimler yer alıyor. Yönetmen koltuğunda ise Toby Meakins oturuyor.

Teksas Katliamı / Texas Chainsaw Massacre (2022)
1974 tarihli Teksas Katliamı'nın devamı niteliğindeki film, yaklaşık 50 yıl saklandıktan sonra yeniden ortaya çıkan Deri Surat'ın Teksas'ın ücra bir kasabasında özenle yarattığı korunaklı dünyasını kazara bozan bir grup gencin peşine düşmesini konu alıyor. Sarah Yarkin, Mark Burnham, Olwen Fouere ve Elsie Fisher gibi oyuncu kadrosuna sahip yapımın yönetmen koltuğunda David Blue Garcia oturuyor.


Ayrıcalık / The Privilege (2022)
Felix Fuchssteiner ve Katharina Schöde tarafından yönetilen Ayrıcalık, seçkin bir özel okula giden zengin bir genç ve arkadaşlarının bir dizi tuhaf doğaüstü olayı araştırdığı sırada karanlık bir komployu ortaya çıkarmasını konu alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Max Schimmelpfennig, Lise Risom Olsen ve Caroline Hartig gibi isimler bulunuyor. Yönetmenleri ise Felix Fuchssteiner ve Catherine Schoede.

Spiral: Testere Devam Ediyor (2021)
Testere film serisinin dokuzuncu filmi niteliğindeki Spiral: Testere Devam Ediyor, Darren Lynn Bousman tarafından yönetildi. Aynı zamanda oyuncu kadrosu da zengin olan yapımda Chris Rock, Max Minghella, Marisol Nichols ve Samuel L. Jackson gibi isimler yer alıyor.

Kimse Sağ Çıkmayacak (2021)
Meksikalı çaresiz bir kadın, kaçak şekilde geldiği Cleveland'da köhne bir pansiyona yerleşir. Burada rahatsız edici çığlıklar duymaya ve korkunç hayaller görmeye başlar. Ayrıca oyuncu kadrosunda Cristina Rodlo, Marc Menchaca, David Figlioli ve Vala Hrafnkelsdottir Norén yer alıyor. Santiago Menghini de yönetmen koltuğunda oturuyor.

Evinde Biri Var (2021)
Makani ile Osborne Lisesi'ndeki bir grup arkadaş, gençleri hedef alan ve onların en kritik sırlarını açıklayan maskeli katilin kim olduğunu bulmaya ve onu durdurmaya çalışır. Ancak işler beklendiği gibi gitmez. Filmin oyuncu kadrosunda Sydney Park, Théodore Pellerin, Asjha Cooper, Jesse LaTourette ve Diego Josef yer alıyor. 

Her Şey Yok Olur (2021)
Elizabeth Brundage'ın All Things Stop to Appear adlı romanından uyarlanan, Shari Springer Berman ve Robert Pulcini tarafından yazılıp yönetilen Her Şey Yok Olur'un oyuncu kadrosunda Amanda Seyfried, James Norton, Natalie Dyer ve Rhea Seehorn yer alıyor.

Gizemli Delik (2021)
İki kardeşin dede ve ninesinin evinin duvarında tuhaf bir delik bulmasıyla başlayan korkunç olaylar silsilesi, ailenin uğursuz ve korkunç sırlarını ortaya çıkarmaya başlar. Wisit Sasanatieng tarafından yönetilen filmde Sutatta Udomsilp, Nicole Theriault ve Mac Nattapat gibi isimler bulunuyor.


O Bölüm 2 (2019)
O Bölüm 2, Andy Muschietti tarafından yönetilen, Stephen King'in 1986'lı romanına dayanan ve 2017 yılında çıkan "O" filminin devamı niteliğinde. Palyaço Pennywise, ilk filmde aldığı yenilginin üzerinden geçen yirmi yedi yılın ardından Derry kasabasına geri döner. Ezikler Kulübü ise başladıkları işi bu sefer bitirmek için yeniden toplanır. Burada olayları anlamanız için ilk filmi de izlemenizi öneriyoruz.

Yok Oluş (2018)
Alex Garland tarafından yönetilen Yok Oluş'un kadrosunda Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh Oscar Isaac, Tessa Thompson ve Tuva Novotny yer alıyor. Yapım, kocası gizli bir görevde ortadan kaybolan biyolog Lena'nın ABD yönetimi tarafından yalıtılmış gizemli bir bölgedeki keşif görevine katılmasını konu alıyor.


İzlenmesi gereken diğer Netflix korku filmleri

Kimse Sağ Çıkmayacak
Sır Yuvası
Av
Ölmeye Hazır Değilim
Sakın Dinleme
Sekizinci Gece
The Privilege
Ölüler Ordusu
Oksijen
A Classic Horror Story
Issızlık
Hipnotizma
Korku Sokağı İkinci Kısım: 1978
Korku Sokağı Birinci Kısım: 1994
Görünmez Adam
Countdown
The Seventh Day
Platform
The Swarm
The Silence
Garabet
Bu Gece Ormanda Kimse Uyumuyor
Lanetli Çocuk 2