Dune’un yönetmeninden yeni bir kitap uyarlaması!

Başlatan carlos, Ksm 12, 2022, 07:53 ÖS

« önceki - sonraki »

carlos

Dune filmi ile hayranların beğenisini kazanan Denis Villeneuve, bir sonraki projesi için kolları sıvadı. Bilim kurgu filmleri denilince akla gelen ilk isimlerden olan başarılı yönetmen, çizgisini bozmayı planlamıyor. Villeneuve'nün hedefi yine bir bilim kurgu klasiği olacak.

Dune'daki başarısı ile adından söz ettiren yönetmen, 2001: A Space Odyssey'in yazarı, Arthur C. Clarke'ın bir eserini uyarlayacak. Film ile alakalı henüz kesin bir çıkış tarihi verilmedi.

Denis Villeneuve, Rama'yla Buluşma'yı uyarlayacak
Arthur C. Clarke'ın 1973 yılında çıkardığı eser, bilim kurgu edebiyatının klasikleri arasında yerini alıyor. Uzaylılara ait bir gemiyi yakalayan keşif grubunun maceralarını anlatan kitap, Hugo ve Nebula ödüllerine layık görüldü. İnsanlığın dünya dışı varlıklarla ilk temasını anlatan eser, yönetmen Villeneuve'nün de pek yabancı olduğu bir konu değil. Zira başarılı isim, 2016 yılında benzer konulu Arrival ile sinema dünyasında kendini göstermişti.

Alcon Entertainment'ın yapımcılığında gerçekleştirilecek film, henüz erken aşamada bizleri karşılıyor. Öte yandan projede, Morgan Freeman ve Lori McCreary'nin kurduğu Revelations Entertainment şirketi de görev alacak. Ortaya çıkan bilgiler ışığında Morgan Freeman'ın filmde rol almasına kesin gözüyle bakılıyor. Proje ile alakalı açıklamalarda bulunan Alcon Entertainment şirketi, oldukça umutlu. CEO Broderick Johnson film ile alakalı şunları söyledi:

Bu, türdeki en zeki kurgu eserlerinden biri. Yanıtladığı kadar çok soru soruyor ve zamanımız önemli için bir çalışma. Arkadaşımız ve işbirlikçimiz Denis'in parlak duyarlılıklarına ve özellikle bilim kurgu sevgisine ve tutkusuna mükemmel bir şekilde uyar. Bu projeye uzun süredir devam eden tutkusu olan Morgan ve Lori ile çalışmaktan da memnunuz.

Dune ile 400 milyon dolar gişe geliri elde etmeyi başaran Villeneuve, yeni film için de tek başına beklentileri yükseltiyor. Bilim kurgu eserlerini kendi tarzıyla yorumlayan başarılı yönetmenin, Rama'yla Buluşma'da yapacakları da şimdiden merak konusu.

Sizler Denis Villeneuve'nün sıradaki projesini nasıl buldunuz? Sizce usta yönetmen bu filmde de başarılı olabilecek mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.