Pratik yolculuklar için bütçe dostu elektrikli bisikletler

Başlatan carlos, Ksm 12, 2022, 08:36 ÖS

« önceki - sonraki »

carlos

Elektrikli bisiklete olan talep her geçen gün artıyor ve bu ürünler ülkemizde de rağbet görüyor. Sizler için uygun fiyatlı elektrikli bisikletler listesi hazırladık. Orta segmente göz kırpan ve giriş seviyesi modelleri bir araya getirdik.

Diğer yandan elektrikli bisiklet alırken nelere dikkat etmek gerekiyor sorusuna da yanıt verdik. Bu yüzden seçiminizi yaparken yazımızdan bir rehber olarak da faydalanabilirsiniz.

Elektrikli bisiklet alırken dikkat edilmesi gerekenler
Her ürün grubunda olduğu gibi elektrikli bisikletlerin de tercih ederken göz önüne almanız gereken noktaları var. İlk olarak kullanım amacınızı belirleyerek, bisikletin tasarımına karar vermelisiniz. Örneğin şehir içinde bisikleti kullanacaksanız, daha ince tekerli ve hafif ürünler sizin için daha avantajlı olacaktır.


Diğer yandan bisikletin selesi (oturma kısmı) gibi konfor sağlayacak noktalarını atlamamanız gerekiyor. Dayanıklılık açısından da üründeki malzemelerin kalitesi ve türü önemlidir.Tercih yaparken en önemli noktalar arasında şarj süresi ve motor gücü yer alıyor. Uzun menzilli ve motor gücü yüksek ürünler seçmeniz size daha keyifli bir deneyim sağlayacaktır. Uygun fiyatlı elektrikli bisikletler listemizde de buna uygun seçimler yapmaya özen gösterdik.

Motor gücünün yanı sıra elektrikli bisikletlerin tırmanma kapasiteleri de önemli noktalardan biridir. Yokuş çıkmanız gereken yollarda, eğim tırmanma kabiliyeti yüksek modeller size avantaj sağlayacaktır.

Taşıma kapasitesini de atlamamak gerekiyor. Kendi ağırlığınıza göre bir seçim yapmalısınız.

Uygun fiyatlı elektrikli bisikletler
Derlediğimiz ürünleri 'uygun fiyatlı' olarak tanımladık. Ancak elektrikli bisikletlerin fiyatları yüksek olduğundan dolayı 6 bin TL bandını aşan seçenekleri de derlememizde göreceksiniz. Dilerseniz lafı uzatmadan modellere yakından bakmaya başlayalım.

1 – Volta VSM
Yerli markalardan Volta, scooter tarafında olduğu gibi elektrikli bisikletleriyle de öne çıkıyor. Volta VSM modeli ise uygun fiyatlı elektrikli bisikletler listemizde yer alan fiyat performans odaklı opsiyonlardan biri.

220 W motor gücüne sahip ürün, en fazla 25 km/s hıza ulaşıyor. Bisikletin menzili ise kullanım şartlarına bağlı olarak 35 km ile 55 km arasında değişiklik gösteriyor. Volta VSM'nin tam şarja ulaşma süresi de 6-8 saat aralığında. Ayrıca model, yüzde 17 eğimli yolları tırmanabiliyor ve 100 kilogram taşıma kapasitesine sahip.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

2 – Rks MX25
Elektrikli bisikletlerin sürüş konforuyla birlikte taşıma kolaylığı da önemlidir. Bu kapsamda yerli üretim Rks MX25 cazip bir opsiyon olarak karşımıza çıkıyor. Ürünün katlanabilir yapısı, kolayca taşımanızı sağlıyor. Ayrıca tasarım yapısı, geleneksel bisiklet sürüş deneyimini sizlere sağlayacaktır.
Teknik tarafa geldiğimizde 250 W motor gücü ve 25 km ile 35 km arasında değişen menzili görüyoruz. 6 saatte tam şarja ulaşan model, 25 km/s hıza çıkabiliyor. Diğer yandan uygun fiyatlı elektrikli bisikletler listemizdeki ürünün dijital gösterge paneliyle şarj ve hız gibi bilgileri kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca modelin taşıma kapasitesi 109 kilogram.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

3 – Kuba MC3
Derlediğimiz ürünler arasındaki yerli markalardan Kuba'nın MC3 modeli de fiyat performans dengesiyle öne çıkıyor. 250 W motor gücüne sahip ürün, tek şarjla 35-45 km aralığında yolculuk vaat ediyor. Ayrıca MC3, 5-6 saat içerisinde tam şarja ulaşıyor.
En fazla 25 km/s hıza ulaşan model, LCD göstergesi sayesinde bisikletin anlık bilgilerini kontrol etme imkanı da tanıyor. Ayrıca ürün üç farklı renk opsiyonuyla geliyor. Seçenekler ise; siyah-yeşil, kırmızı-siyah ve beyaz-kırmızı.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

4 – Soultech BIKE-001
Markanın ismi yabancı menşeili algısı oluşturabilir ancak Soultech de yerli üreticiler arasında yer alıyor. Uygun fiyatlı elektrikli bisikletler listemizdeki ürünün dikkat çeken noktaları ise; katlanabilir tasarımı ve LCD gösterge paneli diyebiliriz. Model, hem kolay taşıma hem de kontrollü bir sürüş vaat ediyor.


25 km/s hıza ulaşan bisiklet, 30-35 km aralığında menzile sahip. BIKE-001'in tam şarja ulaşma süresi ise 4-6 saat aralığında oluyor. Ayrıca ön ve arka taraftaki disk frenler, kontrollü ve çabuk şekilde durmanızı sağlayacaktır.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

5 – Rks XT1
Geleneksel şehir bisikletlerine benzer tasarımıyla dikkat çeken XT1, 250 W motor gücüne sahip ve 45 km yolculuk vaat ediyor. Ürünün tam şarja ulaşma süresi iste 6 saat. Ayrıca model, en fazla 25 km/s hıza çıkabiliyor. Taşıma kapasitesi ise 125 kilogram.
Diğer yandan yukarıda açıkladığımız modellerin yanı sıra listemizde farklı alternatifler yer alıyor. Dilerseniz uygun fiyatlı elektrikli bisikletler derlememizdeki tüm opsiyonlara ve fiyat bilgilerine aşağıdaki bağlantıyla ulaşabilirsiniz.