Porsche elektrikli bisiklet çıkarıyor! İşte ilk bilgiler

Başlatan carlos, Ksm 12, 2022, 08:37 ÖS

« önceki - sonraki »

carlosPorsche, Taycan Cross Turismo ile birlikte tanıttığı lüks elektrikli bisikletlerini bu bahar piyasaya sunacak. Otomobil üreticisi, Taycan Cross Turismo'nun yanı sıra birkaç başka elektrikli araç daha piyasaya sürdü. ancak bunlar iki tekerlekli bisikletler olarak lanse edildi. Lüks otomobil üreticisi, her ikisi de tam süspansiyonlu karbon fiber çerçeve ve Magura frenlere sahip olan, Taycan'dan ilham alan iki elektrikli motosikleti piyasaya sürdü.

Porsche, eBike için Taycan'dan ilham aldı
Ayrıca bisikletler Japon bisiklet endüstrisi devi Shimano tarafından üretilen motorları ve vites değiştirme sistemleri dahil bileşenlerle donatıldı. Porsche, bunların üç bisiklete kadar alabilen arka taşıyıcıya sahip Cross Turismo'yu tamamlamak için yapıldığını ifade ediyor.

Porsche eBike Sport'un, sokaklar için tasarlandığı ifade ediliyor. TechCrunch'a göre bisiklet, 15 mph'ye kadar motor desteğine sahip ve asfaltta veya diğer yumuşak arazilerde dengeli bir sürüş sağlamak için yüksek kaliteli süspansiyon bileşenlerine sahip.
Buna ek olarak, Porsche eBike Cross, hızlı koltuk yüksekliği değişiklikleri için hidrolik olarak ayarlanabilen bir sele direğiyle daha zorlu yollar için tasarlandığı ifade ediliyor. Her iki model de üç boyutta gelecek ve baharda Porsche bayileri aracılığıyla satışa sunulacak. Tahmin edebileceğiniz gibi, her iki model de ucuz olmayacak. eBike Sport'un fiyatları 10.700 dolardan başlarken, eBike Cross'un en az 8.549 dolardan satılacağı açıklandı.

Porsche, motosikletleri Taycan EV sedanının devamı niteliğindeki Taycan Cross Turismo ile tanıttı. Önceki modele göre daha fazla tavan boşluğu ve daha geniş bir kargo alanına sahip araç, 91.000 dolarlık başlangıç ��fiyatı ile satışa sunulacak.