Instagram yeni özelliklere kavuştu: Mesajlaşmak kolaylaştı!

Başlatan carlos, Ksm 12, 2022, 08:46 ÖS

« önceki - sonraki »

carlos

Her geçen gün yeni bir özellik ile karşımıza çıkan Instagram mesajlaşmayı kolaylaştıran yeniliklerini duyurdu. Instagram'ın başındaki isim: Adam Mosseri, geçtiğimiz yılın son günlerde yayınlanan bir videoda Instagram'ın bu yıl mesajlaşma deneyimini iyileştirmeye odaklanacağını açıklamıştı.

Bu kapsamda ilk yenilikler kullanıcılara sunuldu. Artık Instagram'da dolaşırken yeni bir mesaj geldiğinde cevaplamak için DM kutunuza girmeniz gerekmiyor. Yeni güncelleme ile birlikte mesajları bildirim şeklinde uygulamanın üst kısmında görebiliyor ve hızlı yanıt özelliği ile cevaplayabiliyorsunuz.

Instagram mesajlaşma için yeni özelliklerini duyurdu
Grup sohbetlerine şarkı önizlemeleri gönderebiliyor ve bu sayede arkadaşlarınızın mesajdan çıkmadan şarkıların 30 saniyelik önizlemelerini dinlemeleri mümkün hale geldi. Spotify, Apple Music ve Amazon'un bu özelliği destekleyeceği belirtilirken, Paylaş düğmesine uzun süre basarak bir gönderiyi en yakın dört arkadaşınızla ana sayfadan çıkmadan hızlı bir şekilde paylaşmanız mümkün.

Facebook Messenger'da yer alan özellikler Instagram mesajlara gelmeye devam ediyor. Instagram hangi kişilerin çevrimiçi olduğu göstermek için gelen kutusuna Messenger ile benzer profil resimleri eklerken, anket özelliği de geldi. Tüm bunlara ek olarak @silent komutunu kullanarak sessizce mesaj atabiliyorsunuz.

Instagram, bu özelliklerin çoğunun dünya genelinde kullanılabildiğini ve müzik paylaşımının bugünden itibaren kullanıma sunulacağını söyledi. Ancak Instagram sözcüsü Christine Pai, Avrupa'daki yasalar nedeniyle @silent, anketler veya gelen kutunuzun en üstünde kimin aktif olduğunu gösteren özelliğin herkese ulaşmayacağını belirtti.