Samsung, oyun odaklı yeni monitörlerini tanıttı

Başlatan carlos, Ksm 11, 2022, 09:58 ÖS

« önceki - sonraki »

carlosTeknoloji dünyasının popüler isimlerinden Samsung, en büyük panel üreticileri arasında gösteriliyor. Son dönemde televizyon ve oyuncu monitörlerine odaklanan şirket, Odyssey serisiyle oyuncu monitörü alanında üretimlerine devam ediyor. Şirket, son olarak Samsung Odyssey G70B ve G65B modellerini tanıttı.

Odyssey G70B ve G65B modellerinde Xbox Cloud Gaming, Stadia ve daha fazlası var
Samsung, bugün Games.com'da yeni oyun monitörünü tanıttı. Odyssey serisine eklenen monitörler, diğerlerinden bazı farklılıklar gösteriyor. Oyun odaklı Odyssey G70B ve G65B monitörleri Oyun Merkezi'nin yerleşik olarak bulunduğu ilk Odyssey modelleri olarak geliyor.

Odyssey modellerindeki Oyun Merkezi, Xbox Cloud Gaming, Google Stadia, Amazon Luna ve Nvidia GeForce Now'a hızlı ve kolay erişim sağlıyor. Öte yandan Samsung'un Gaming Hub'ı da bu modellerin içerisinde doğrudan yerleşik olarak geliyor. Samsung'un Akıllı Platform entegrasyonu, bu monitörleri PC olmadan da kullanabilme imkanı veriyor.PC oyunları için tasarlanan Odyssey G70B monitörü, 44 Hz'de 4K desteği, 1 ms griden griye (GtG) yanıt süreleriyle 27 ve 32 inç düz IPS seçenekleri ile geliyor. Odyssey G65B ise 240 Hz'de 1440p destekli 27 ve 32 inç boyutlarında sahne alıyor. Ayrıca aynı 1ms GtG yanıt sürelerine sahip kavisli bir monitör olarak piyasaya sürüldü.Odyssey G70B ve G65B, Samsung DeX'i destekliyor. Bu özellik akıllı telefonları bilgisayar olarak kullanmaya olanak sağlıyor. Ayrıca Netflix ve Amazon Prime uygulamaları da direkt olarak monitör üzerinden açılabiliyor. Samsung, modellerin satışa çıkacağı tarihi ve fiyatlarını henüz açıklamadı. Ancak Eylül ayından itibaren satışa sunulacağı söyleniyor.