Genshin Impact Sistem Gereksinimleri

Başlatan Admin, Ağu 14, 2022, 10:38 ÖS

« önceki - sonraki »

Admin

Genshin Impact Sistem Gereksinimleri.png
Genshin Impact çeşitli karakterleri ve silahları topladığınız gacha adı verilen sistemi kullanan bir oyundur. HoYoverse tarafından geliştirilmiştir. İlk olarak 2020 yılında yayınlanmış ve sonradan çeşitli platformlara getirilmiştir. Oyun PC (Windows), PlayStation 4, PlayStation 5, iOS ve Android platformlarında oynanır.

Oyuncu 40'tan fazla karakterin yer aldığı Teyvat adı verilen büyük fantastik bir dünyayı keşfetmeye çalışır. Her bir oyuncunun 4 farklı karakterle hızlı bir şekilde saldırılar yapmasına izin veren bir stili benimsemesi gerekir. Genellikle her oyuncu tek başına hareket eder ama özel olarak oluşturulmuş co-op modu bulunur.

Genshin Impact nasıl bir oyun?
Genshin Impact son derece renkli bir dünyaya sahiptir. Bu dünyanın içerisinde tam anlamıyla güçlü bir karakter kadrosu oluşturmalısınız. Keşfettiğiniz her şey size katkı sağlar. Konsept olarak sürekli bir şeyler toplamalı ve topladığınız elementleri ekibinize maksimum katkı sağlayacak şekilde kullanmalısınız.

Oyun animasyonları andıran bir grafik tarzına sahiptir. Ancak bu sizi yanılgıya düşürmemelidir. Estetik açıdan gerçekten pek çok dikkat çekici yanı vardır. Zaman zaman manzaralara dalıp giderek oyundaki önceliğinizi bile unutursunuz. Grafiksel açıdan iyi bir iş çıkarıldığını söylenebilir.

Genshin Impact içerisinde sesler olabildiğince iyi oluşturulmuştur. Bir su birikintisinin yanında sessiz bir şekilde otururken kendinizi huzur içinde hissedersiniz. Sesler oyundaki canavarlarla mücadele ederken size beklediğiniz heyecan hissini sunar. Diğer pek çok oyunda bundan yoksun kaldığınız için biraz şaşırırsınız.

Oyunu oynarken zaman içerisinde neler yapmanız gerektiğini öğrenirsiniz. Her şeyi bir anda hemen kavrama şansınız olmaz. Ancak, oyunda 10-15 saat geçirdikten sonra tüm kritik özellikleri öğrenmiş olursunuz. Sonrası biraz oyun becerinize ve biraz şansa bağlı olarak gelişim gösterir.

Genshin Impact sistem gereksinimleri
Bilgisayarınızın Genshin Impact çalıştırıp çalıştırmayacağını merak ediyor musunuz? Öyleyse Genshin Impact sistem gereksinimlerini incelemelisiniz. Sistem gereksinimleri minimum ve önerilen olarak iki kısma ayrılır. Önerilen sistem gereksinimleri yüksek ayarlarda ve 1080p çözünürlükte 60 FPS için geçerlidir.

Genshin Impact minimum sistem gereksinimleri
İşlemci Intel Core i5-4460
Ekran kartı NVIDIA GeForce GT 1030
Bellek 8 GB RAM
Depolama alanı 30 GB
İşletim sistemi Windows 7
Genshin Impact önerilen sistem gereksinimleri
İşlemci Intel Core i7-6700
Ekran kartı NVIDIA GeForce GTX 1060
Bellek 16 GB RAM
Depolama alanı 30 GB
İşletim sistemi Windows 10
Genshin Impact fiyatı ne kadar?
Genshin Impact oyunu Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, iOS ve Android platformlarında yer alan bir oyundur. Oyunu oynayabilmek için indirip yüklemeniz yeterlidir. Oyun ücretsiz bir şekilde oynanır ama oyun içerisinde çeşitli satın alınabilir unsurlar mevcuttur. Para harcamayı seçip seçmemek sizin elinizdedir.

Epic Store Ücretsiz
PlayStation Store Ücretsiz
iOS Ücretsiz
Android Ücretsiz
Genshin Impact zaman zaman can sıkıcı bir hal alabilir çünkü gacha sistemi oyuncuları zorlar. Dikkatinizi yeni keşiflere ve mücadelelere yönlendirmeniz gerekir. Aksi durumda oyunun para kazanma yönteminin içerisinde kaybolabilirsiniz. Genshin Impact oynayabilmek için sistem gereksinimlerini kontrol etmeniz yeterlidir.