LG yeni kulaklık modelinde Dolby teknolojisine yer veriyor!

Başlatan carlos, Ksm 11, 2022, 10:13 ÖS

« önceki - sonraki »

carlosGüney Kore merkezli LG, yeni kablosuz kulaklık serisi Tone Free ailesini 2022 yılı ile birlikte tanıtmıştı. Yeni nesil ile birlikte arama kalitesini artıran şirket, şimdi de yeni kulaklık serisinin en üstünde yer alan LG T90 modelini müşterilerin beğenisine sundu.

LG T90 sesleri çok daha gerçekçi bir şekilde yansıtacak
LG'nin yeni amiral gemisi modeli, dahili ekolayzır ve Dolby'nin Head Tracking teknolojisi desteği ile birlikte geliyor. Yeni kulaklık, bu teknolojisi ile başınızı hareket ettirdiğinizde sesleri yeniden kalibre ederek müziğin gerçekten çevrenizden geldiği hissini kullanıcısına hissettirmeyi amaçlıyor.

Güney Koreli üretici ayrıca T90'ların aynı zamanda Dolby'nin daha sürükleyici bir deneyim sunmak adına "mekansal boyutsallığı" genişletmek için tasarladığı ses sanallaştırıcısına sahip ilk kulaklıklar olduğunun da altını çiziyor.Şirketin diğer yeni Tone Free modeli, egzersiz sırasında düşmemeleri için farklı bir tasarım ile birlikte geliyor. Tone Free Fit veya TF8 adı verilen kulaklıkları LG'nin ilk fitness odaklı kulaklıkları olarak öne çıkıyor. Bu model, hibrit Aktif Gürültü Önleme özelliği açık olmadan 10 saate kadar dayanabilirken, T90 ise ANC kullanımda olmadığı sürece dokuz saatlik kullanım sunuyor.

Her iki modelin de şarj kutuları, UV-C ışığı kullanarak kulaklıklardaki bakterilerin yüzde 99,9'unu temizleyebilme özelliğini de içerisinde barındırıyor. Hassas bir cildiniz varsa veya kulakiçi kulaklıkların çoğuna alerjik reaksiyon gösteriyorsanız, T90'ların tıbbi sınıf, hipoalerjenik kulak jellerine de sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

LG, henüz yeni kulaklıkların fiyat etiketini açıklamadı. Ancak şirketin Eylül ayından itibaren yeni kulaklıklarını bazı bölgelerde satışa sunacağını biliyoruz. Peki siz LG'nin yeni kulaklık modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.