Minecraft Sistem Gereksinimleri

Başlatan Admin, Ağu 14, 2022, 10:40 ÖS

« önceki - sonraki »

Admin

Minecraft Sistem Gereksinimleri.png
Minecraft, oyuncunun dinamik bir biçimde bloklardan oluşturulmuş haritayı keşfettiği bir oyundur. Mojang tarafından geliştirilmiştir. İlk olarak 2011 yılında yayınlanmıştır. Oyun PC (Windows), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S, Nintendo Switch, iOS ve Android platformlarında oynanır.

Oyunda bloklara ek olarak bitkiler, yaratıklar ve eşyalar vardır. Oyuncu bir şeyler inşa etme, madencilik yapma, yaratıklarla savaşma ve kaynaklar toplama gibi faaliyetlerde bulunur. Açık uçlu bir modele sahip olduğundan her oyuncu yaratıcılığını konuşturup farklı tarzda yapılara sahip olur.

Minecraft nasıl bir oyun?
Minecraft oyuncuları tamamen açık bir dünyada sanal maceraya davet eder. Oyuncular hayatta kalmak için çaba gösterirler. Bunun için yaratıklarla mücadele etmek, bir şeyler inşa etmek ve çeşitli kaynaklar toplamak gibi görevleri yerine getirirler. Bazı durumlarda ise çok daha stratejik düşünmek şarttır.

Oyunun öne çıkan noktası grafikleri değildir. Oyuna giriş yaptığınız andan itibaren 8-bitlik görüntülerle karşılaşırsınız. Standart bir şekilde oyunu oynamaya devam ettiğiniz sürece her şey bu şekilde devam eder. Ancak blokları kullanıp bir şeyler inşa etmeye çalıştığınızda son derece etkileyici görüntüler ortaya çıkarırsınız.

Oyunda sesler oldukça basittir ve rahatsız edici değildir. En ufak ayrıntıların bile sesini duyarsınız. Büyük beklentiler içerisinde olmadan oynadığınızda sesler sizi memnun eder. Minecraft oyuncunun yaratıcılığını ve zekasını ön plana çıkaran bir oyundur. Seslerle sizi etkileme gibi bir amacı yoktur.

Minecraft oynarken oynanış açısından farklı düşünmelisiniz. Sandbox tarzı bir oyun olduğunu unutmamalısınız. Oyunda geçirdiğiniz her andan keyif alırsınız. Madencilik yaparken farklı ve bir şeyler inşa ederken farklı düşünmeniz önemlidir. Yaratıklarla savaşırken onları yenebilmek için hızlı hareket etmelisiniz.

Minecraft sistem gereksinimleri
Bilgisayarınızın Minecraft çalıştırıp çalıştırmayacağını merak ediyor musunuz? Öyleyse Minecraft sistem gereksinimlerini incelemelisiniz. Sistem gereksinimleri minimum ve önerilen olarak iki kısma ayrılır. Önerilen sistem gereksinimleri yüksek ayarlarda ve 1080p çözünürlükte 60 FPS için geçerlidir.

Minecraft minimum sistem gereksinimleri
İşlemci    Intel Celeron J4105 veya AMD FX-4100
Ekran kartı    Intel HD 4000 veya AMD Radeon R5 220
Bellek    4 GB RAM
Depolama alanı    2 GB
İşletim sistemi    Windows 10
Minecraft önerilen sistem gereksinimleri
İşlemci    Intel Core i7-6500U veya AMD A8-6600K
Ekran kartı    NVIDIA GeForce 940M veya AMD Radeon HD 8570D
Bellek    8 GB RAM
Depolama alanı    2 GB
İşletim sistemi    Windows 10
Minecraft fiyatı ne kadar?
Minecraft oyunu Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S, Nintendo Switch, iOS ve Android platformlarında yer alan bir oyundur. Oyunu oynayabilmek için onu satın almalısınız. Satın alım fiyatı kampanyalara ve platforma göre değişiklik gösterir. Oyunu resmi mağazalardan veya çeşitli pazarlardan key olarak satın alırsınız.

Microsoft Store    199,00 TL
PlayStation Store    182,00 TL
Xbox    56,25 TL
Nintendo Store    29,99 USD
iOS    119,99 TL
Android    68,99 TL
Minecraft çok geniş içeriğe sahiptir ve vakit geçirmek için en ideal oyunlardan biridir. Tekrar tekrar oyunu oynayarak farklı şeyler denersiniz. Blokları kullanarak sanatsal çalışmalar yapabileceğinize inanıyorsanız size göredir. Minecraft oynayabilmek için sistem gereksinimlerini kontrol etmeniz yeterlidir.

Admin