GoPro Mac’te webcam olarak nasıl kullanılır?

Başlatan carlos, Ksm 11, 2022, 10:26 ÖS

« önceki - sonraki »

carlosAksiyon kameraları arasında en dikkat çeken modellerden olan GoPro Hero 8, Mac modellerinde webcam olarak kullanılabiliyor. Geliştirilen uygulama sayesinde aksiyon kamerası bir ultra geniş açılı kamera görevi yüretebiliyor. Bu yazımızda da GoPro Mac'te nasıl kullanılır sorusuna cevap vereceğiz.

Aksiyon kamerasını webcam olarak kullanabilmek için birkaç adımlık işlem bulunuyor. Bu adımlardan sonra kullanıcılar dilediği gibi kamerayı, Mac modellerinde kullanmaya başlayabilir. Özellik sayesinde 1080p ultra geniş açı görüntü elde edilebiliyor.

GoPro kamerayla, Mac modellerinde webcam rehberi
Birçok modeliyle dikkat çeken GoPro, Hero 8 modeli için de kullanıcıların beğeneceği bir özelliği devreye aldı. Mac kullanıcıları aşağıdaki adımları uygulayarak, 1080p kalitede görüntü sağlayabiliyor. Kullanım için aşağıdaki adımların yapılması gerek.


-İlk olarak GoPro Hero 8 modeline beta kamera firmware kurulması gerekiyor.

-Sonrasında Mac cihaza GoPro Webcam masaüstü uygulamasını kurmak gerekiyor. Bu uygulamayla birlikte kameranın sağladığı görüntü bilgisayara aktarılmış olacak.

-Hero 8 kamerayı bir USB Type-C kablosuyla Mac modelinize bağlamanız gerekiyor. Bu kablo da kutudan çıkan kablo olabilir.

-Kamera ve Mac bağlantısını yaptıktan sonra kullanılabilir kamera kaynakları arasında GoPro modelini seçerek, görüntü aktarımına başlayabilirsiniz.


Bu özellik sayesinde kullanıcılar canlı sohbet uygulamaları, video kaydı, canlı yayınlar vb. ihtiyaçları için kamerayı kullanabilir. Kamera normalde 4K çekim kalitesine sahipken, bilgisayar üzerindeki canlı akış için 1080p görüntü kalitesini destekliyor. GoPro Mac'te nasıl kullanılır sorusunun cevabında bu 4 adım bulunuyor.

Yukarıda bahsettiğimiz Mac uygulaması için de buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Windows cihazlar için geliştirilen yazılım hala geliştirilme aşamasında. LİNK