AMD 21.10.3 grafik sürücü güncellemesi yayınlandı: İşte değişiklikler

Başlatan carlos, Ksm 11, 2022, 10:39 ÖS

« önceki - sonraki »

carlos

AMD, Windows 11'in piyasaya sürülmesiyle grafik sürücü güncellemelerini hızlandırdı. Özellikle performans ile ilgili sorunlar yaşayan firma, son olarak Microsoft ile el ele vererek bir çözüm üzerine çalıştı. Şimdi ise uygulanan bu düzeltme hem Microsoft, hem de AMD tarafından kullanıcılara sunuldu. Tüm bu işlemlerin ardından grafik sürücüsü içinde yeni güncelleme çıktı. AMD 21.10.3 Radeon Software, kısa süre önce çeşitli iyileştirmelerle piyasaya sürüldü.

AMD Radeon 21.10.3 güncellemesi, oyun performanslarını artırıyor
AMD işlemcili bilgisayarlar için yayınlanan AMD Radeon 21.10.3 güncellemesi, yine önceki sürümlerde olduğu gibi oyun ve genel performansa odaklanıyor. Windows 11 ile daha uyumlu hale getirilen AMD grafik sürücüsü, 21.10.3 sürümünde ciddi bir performans artışı sunuyor.

Yeni güncellemeyle birlikte bazı oyunların performansı arttı. Özellikle "Age of Empires 4" oyunundaki yükseliş epey şaşırtıcı. Zira AMD'ye göre yeni sürümle birlikte söz konusu oyun, RX 6800 XT kartlarının 4K modunda önceki sürüme göre yüzde 45'lik performans artışı ortaya koyuyor.


Öte yandan birkaç oyun içinde yine aynı performans artışları söz konusu. Değişiklik günlüğüne göre "Marvel's Guardians of the Galaxy" oyunu; RX 6800 XT ve RX 6900 XT ekran kartlarında 4K modda oynanırken yüzde 21'lik performans artışına sahip.

Oyun performans artışlarına ek olarak "Doom: Eternity" oyunu da 6.66 sürümüne yükseltildi. Ayrıca "Riders Republic" oyunun optimize edildiği de yine değişiklik günlüğünde belirtiliyor. AMD tarafından yapılan diğer düzeltmeler ise şöyle:

Ryzen 9 5950X kullanıcılarının CPU sürücüsü ayarlama işlevinin görünmeme sorunu giderildi
Multimedya Athehana döküm klasörünün çok fazla sabit disk alanı kaplama sorunu giderildi
Oyuncuların çoklu ekranlarda geçiş yaparken ekranın siyah olması sorunu ortadan kaldırıldı
"Battlefield 5" oyunun, RX 6600 gibi grafik kartlarında çökme sorunu giderildi
RX 6700 XT ve diğer grafik kartları, "Cyberpunk 2077″de Radeon Boost sonrası karakterlerin bozulmasıyla ilgili bir hata yaşıyordu. Bu sorunda giderildi.