Windows 10 için sürücü güncelleme rehberi!

Başlatan carlos, Ksm 11, 2022, 10:41 ÖS

« önceki - sonraki »

carlos

Son yıllarda birçok kullanıcı, sistem toplayacağı veya dizüstü bilgisayar alacağı zaman FreeDOS kavramı ile karşılaşıyor. Aslında DOS sistemi de kendi başına bir işletim sistemi olsa da, genel bilindik Windows, Linux veya macOS gibi bir işletim sistemi değil. Birçok kişi ise, FreeDOS kavramından ve bilgisayarına işletim sistemi yüklemekten korkuyor. Bir diğer korkutan mesele de sürücü güncellemesi. Biz de bu yazımızda sizlere, Windows 10 için sürücü güncelleme rehberi hazırladık.

Temiz bir kurulum yapmak aslında zor olmasa da, bilinmedik kaynaklar sistemi kullanılamaz hale getirebilir.

Windows 10 için temiz sürücü güncelleme rehberi
Birçok kişi FreeDOS bilgisayara Windows 10 yükleme konusuna tereddütle yaklaşırken, bu konu hakkında bilgisi olan kullanıcıların da zorlandığı bir başka konu var ki o da sürücü güncelleme konusu. Bu konuda hakkında izlenmesi gereken yollar oldukça basitken, sadece dikkat istediğini belirtelim. Konumuz ilk önce işletim sistemi yükleme hakkında bilgi vererek başladıktan sonra, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar için ayrı ayrı sürücülerin nasıl güncelleneceği hakkında bilgilendirme yapacağız.

Dilerseniz daha fazla uzatmadan, sürücü güncelleme rehberi hakkında bilgilendirmeye başlayalım.

İlk adım: Kurulum

FreeDOS bilgisayarımıza işletim sistemi yüklemek için gerekenler Windows işletim sistemi kurulu bir bilgisayar, internet ve en az 8 GB USB bellek. Eğer tüm bu araçlar hazırsa, buradan linkini verdiğimiz Windows 10 medya oluşturma aracını indiriyoruz. Bu aracı indirdikten sonra açıyoruz ve bu bilgisayarın özelliklerini kullan ekranında bu tiki kaldırıyoruz. Ardından devam edip, USB flash sürücü seçeneğine tıklıyoruz ve elimizdeki en az 8 GB boyutundaki USB belleğe, aracın kurulum yapmasını bekliyoruz. Eğer bu kısımda hata alırsanız, program vasıtasıyla ISO dosyasını indirip ardından Rufus ile USB belleğe kurulum yapabilirsiniz.