Apple’dan macOS Big Sur ve Catalina için kritik güncelleme

Başlatan carlos, Ksm 12, 2022, 12:41 ÖÖ

« önceki - sonraki »

carlos

Apple, Mac'lerinde hala Big Sur veya Catalina çalıştıran kullanıcılar için yeni güncellemeler yayınladı. macOS Big Sur 11.6.4 ve Catalina güvenlik düzeltmesi, geçen hafta Monterey 12.2.1 güvenlik ve Bluetooth pil boşaltma hata düzeltmesini takip ediyor.

macOS 11.6.4 ve Catalina 2022-002 güvenlik güncellemesi OTA aracılığıyla dağıtılmaya başlıyor. Kullandığınız Mac'in uygun olup olmadığını kontrol etmek için Sistem Tercihleri ��> Yazılım Güncellemesi yolunu izleyebilir ve eğer yeni güncelleme görünüyorsa yükleyebilirsiniz.


macOS Big Sur 11.6.4 ve Catalina'ya güvenlik güncellemesi
Güncellemeler, Apple'ın bir dizi hata ve güvenlik düzeltmesiyle Ocak ayının sonunda macOS 11.6.3'ü piyasaya sürmesinden sonra geldi. Apple, en son güncellemelerle güvenlik yamalarını ayrıntılı olarak açıklamadı, ancak Monterey'in geçen hafta aldığı düzeltmeleri içeriyor olabilir.

Monterey'den bahsetmişken macOS 12.2.1 ile Apple, MacBook kullanıcılarının uğraştığı sinir bozucu bir Bluetooth pil boşaltma hatasını düzeltti. Ancak Apple, hem M1 hem de Intel MacBook kullanıcıları tarafından görülen bu sorun için düzeltmenin sadece Intel MacBook'lara olduğunu ifade etti.

macOS Big Sur 11.6.4, WebKit'te rastgele kod yürütülmesine izin verebilecek bir kusuru ele alan macOS Monterey 12.2.1'in yayınlanmasından birkaç gün sonra geldi. Apple, sorunun aktif olarak istismar edilmiş olabileceğine dair bir raporun farkında olduğunu belirtti.

Ek olarak macOS 12.3, şu anda resmi olarak test aşamasında olan Universal Control ile ikinci beta sürümünde.

Apple tarafından global indirmeye hazır olan güvenlik güncellemelerinin macOS Big Sur ve Catalina için olduğunu tekrardan hatırlatalım. Eğer güncelleme henüz bilgisayarınızda görünmüyorsa bir süre daha beklemenizi, ancak olabildiğince hızlı şekilde kurmanızı tavsiye ediyoruz.