Mac ve Linux oyuncularına kötü sürpriz! Humble Trove

Başlatan carlos, Ksm 12, 2022, 12:45 ÖÖ

« önceki - sonraki »

carlos

Humble Bundle, 1 Şubat itibariyle abonelik sistemlerinde değişikliğe gidiyor. Buna göre platform daha basit bir abonelik sistemi sunma hazırlığında. Ancak Humble Bundle bu değişimle macOS ve Linux oyuncuları için kötü bir sürpriz yaptı.

Humble Trove için Mac ve Linux desteği son buluyor
Mac ve Linux sahibi kullanıcılara mail atan Humble Bundle, oyunculara kötü haberi verdi. Buna göre platform 1 Şubat itibariyle Humble Trove kataloğunda yer alan Linux ve Mac oyunlarına erişimi kaldıracak. Mevcut Humble Trove oyunlarının Mac ve Linux versiyonlarını korumak isteyen kullanıcıların 1 Şubat'tan önce oyunları indirmesi gerekiyor.

Humble Bundle, özellikle indirimli oyun fırsatları, abonelikle oyun satın alma gibi seçenekleri ile oyuncular için önemli platformlar arasında. Humble Trove ise 75'ten fazla DRM yani kopyalama önleyici sisteme sahip olmayan ve Humble Orginals oyunlarının yer aldığı bir katalog. Bu kataloga erişim sağlamak için ise Humble Choice aboneliğine üye olmanız gerekiyor.


Şu an için Humble Trove, Windows için ise desteğe devam ediyor. Ancak tahminler Humble Bundle'ın bu hizmeti tamamen sonlandıracağı yönünde. Bu anlamda Humble Bundle, 1 Şubat itibariyle Humble Choice abonelik sistemini de sadeleştirecek.

Humble Bundle blogunda yayınladığı açıklamada, Choice aboneliğinin artık tek paketten oluşacağını açıkladı. Buna göre Humble Choice aboneliği 11,99 dolar fiyata sahip olacak. Asıl değişiklik ise daha önce abonelik türüne göre sunulan oyunlardan bir kısmını seçme hakkınız vardı. Artık Humble Choice aboneliği ile platformunun abonelere sunduğu tüm oyunlara erişim hakkınız olacak.

Abonelik sisteminde yaşanan bu değişimle birlikte Humble Trove hizmetinin de ortadan kalkma ihtimali var. Zira bu hizmette daha seçkin oyunlara ulaşmanın yolu daha yüksek ödemeli bir Choice aboneliğine sahip olmaktı. Şu an için Trove dışında ise Mac ve Linux oyuncuları için erişim kaldırılma kararı bulunmuyor.

Humble Bundle, ayrıca Choice abonelerine yeni bir müjde daha verdi. Buna göre Şubat ayından itibaren abonelere Humble Games Colection adında yeni bir hizmet sunulacak. Bu hizmet tıpkı Xbox Game Pass gibi aylık olarak yeni oyunlarla genişleyen bir oyun kütüphanesi. Aynı zamanda özel indirim fırsatları da bu koleksiyonda yer alacak. Şubat ayı için Humble Game Colection için seçilen oyunlar ise şöyle:

Forager
Wizard of Legend
Dodgeball Academia
Unsighted
Void Bastards