Instagram’da “son görülme” özelliğini kapatma [Nasıl yapılır?]

Cevapla
Nursen
Mesajlar: 500
Kayıt: 23 May 2020, 18:42
İletişim:

Instagram’da “son görülme” özelliğini kapatma [Nasıl yapılır?]

Mesaj gönderen Nursen »

Resim

WhatsApp’ta da var olan ve aktif olma durumunuzu gösteren özellik Instagram‘a da geldi. Ancak merak etmeyin, bu özelliği kapatmak mümkün.
Instagram’da takip ettiğiniz kişilerin hareketlerini görebildiğiniz akış bile bazı çiftler için başlı başına bir kavga sebebiyken şimdi de platforma en son ne zaman aktif olduğunuzun görülebildiği bir yenilik eklendi. “Şu an aktif”, “1 saat önce aktifti”, “Bugün aktif” gibi yazılarla kullanıcıların hangi zamanlarda platforma girdiğini artık görmek mümkün. Haliyle “Ben Instagram’a hiç girmiyorum ya”cıların da paçası tutuşmuş durumda. Neyse ki özellik isteğe bağlı olarak kapatılabiliyor. Ancak bir fedakarlıkta bulunmanız gerekiyor.
Nasıl kapatılır?
Özelliği kapatmak için öncelikle profilinizdeki “ayarlar” simgesine tıklamanız gerekiyor. Daha sonra açılan ayar seçeneklerinden “Hareket Durumunu Göster” seçeneğini kapalı hale getirerek aktivite durumunuzu gizleyebiliyorsunuz. Tabii uygulamayı tamamen kapatıp yeniden başlatmayı unutmayın. Bu özelliği kapadıktan sonra artık insanlar en son ne zaman çevrim içi olduğunuzu göremiyor. Ancak aynı şekilde siz de diğer kullanıcıların ne zaman çevrim içi olduğunu göremiyorsunuz. WhatsApp ile aynı mantık işliyor anlayacağınız.

Cevapla

“Instagram” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir