Spotify şarkılarını Instagram hikayelerinde paylaşma [Nasıl Yapılır?]

Cevapla
Nursen
Mesajlar: 500
Kayıt: 23 May 2020, 18:42
İletişim:

Spotify şarkılarını Instagram hikayelerinde paylaşma [Nasıl Yapılır?]

Mesaj gönderen Nursen »

Resim
Anlaştığı platform sayısı gün geçtikçe artan Instagram, şimdi de Spotify’la iş birliği yaparak hikayelere şarkı paylaşma özelliği getiriyor.
Biri sosyal ağların diğeri ise müzik servislerinin en gözde isimlerinden Instagram ve Spotify ortak bir çalışmaya imza attı. Artık dinlediğiniz veya paylaşmak istediğiniz şarkıyı Instagram hikayenizde gösterebiliyorsunuz. Yeni duyurulan özellik sayesinde 70 milyon kullanıcısı bulunan Spotify’da ücretli veya ücretsiz üyeliği bulunan tüm kullanıcılar bu özellikten faydalanabiliyor. Instagram ise son zamanlarda kullanıcılara sunmayı planladığı yenilikleriyle adından söz ettiriyor. İş birliklerine açık olan platform daha önceden de popüler gif sitesi Giphy ile anlaşarak hikayelere gif ekleme özelliğini duyurmuştu.
Nasıl yapılıyor?
Bunun için öncelikle ücretli veya ücretsiz bir Spotify hesabınızın olması gerekiyor. İster o an o şarkıyı dinliyor olun isterseniz başka bir şarkıyı seçin, bu özellik her şarkı için geçerli durumda. İlgili şarkıyı isminin yanındaki üç noktadan tutarak menüsünü açmanız durumunda karşınıza “Paylaş” seçeneği çıkıyor. O seçeneğe tıklamanız sonucunda çıkan platformlar arasından “Instagram Hikayeleri“ni seçmeniz, sizi izniniz doğrultusunda Instagram’a yönlendiriyor. Açılan Instagram ekranında bir düzenleme ekranı ile paylaşmak istediğiniz şarkının albüm kapak resmi bulunuyor. Tıpkı emojiler ve giflerde yaptığınız gibi bu resmi de istediğiniz gibi hizalayabiliyorsunuz. Yaptığınız işten memnun olduktan sonra paylaşmanız, artık şarkıyı hikayenizde görünür kılıyor. Başkası tarafından üstteki “Spotify’da çal” seçeneğine tıklandığı anda ise uygulama, direkt o şarkının Spotify’daki konumunu açıyor. Rakip dev firma Apple Müzik’in ise şimdilik böyle bir hamlesi hamlesi bulunmuyor.

Cevapla

“Instagram” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir