Instagram’da etiketlendiğiniz hikayeyi ekran görüntüsü almadan yeniden paylaşma [Nasıl yapılır?]

Cevapla
Nursen
Mesajlar: 500
Kayıt: 23 May 2020, 18:42
İletişim:

Instagram’da etiketlendiğiniz hikayeyi ekran görüntüsü almadan yeniden paylaşma [Nasıl yapılır?]

Mesaj gönderen Nursen »

Resim
Instagram Hikayeler özelliği gelişmeye devam ediyor. Gönderileri “regram” yerine Hikayeler’e atma özelliğinin ardından şimdi de başkalarının hikayelerini kendi hikayenizde paylaşabilirsiniz.
Instagram, bugün bir güncelleme ile yayınlayacağı yeni özelliğini duyurdu. 48. versiyonla iOS ve Android kullanıcılarına gelecek olan özellik, platformun yeniden gönderi paylaşma yani regram özelliğini geliştiriyor. Bildiğiniz gibi platform geçtiğimiz aylarda kendi gönderilerinizi ya da başkalarının gönderilerini ekran görüntüsü almadan Hikayeler kısmına eklemeyi mümkün hale getirmişti. Hikayeler’e eklenen fotoğrafın üzerine tıklayarak da orijinal kaynağa gitmek mümkün oluyordu. Böylelikle regram ile haber kaynağını kirletmek yerine özellik Hikayeler’e getirilerek bir çözüm sunulmuştu. Şimdi benzer özellik Hikayeler’in kendi içinde de ortaya çıkıyor. Özellik ise temelde çok basit. Eğer bir kullanıcı hikaye paylaşırken sizi etiketlediyse, o hikayeyi kendi Hikayeler kısmınızda paylaşabiliyorsunuz.
Başkasının hikayesini paylaşma
Bildiğiniz gibi biri sizi hikaye atarken etiketlerse mesaj kutunuza bildirimi düşüyor. Artık bu bildirimle beraber bir de “Bunu kendi hikayene ekle” seçeneği görünecek. Bu seçeneğe dokunduğunuzda ise etiketlendiğiniz hikaye, sizin hikaye düzenleme ekranınıza geliyor. Burada istediğiniz gibi düzenlemeler yapabilir, yorumlarda bulunabilirsiniz. Tıpkı gönderilerde olduğu gibi hikaye “regramlarken” de hikayeyi paylaşıp sizi etiketleyen kişinin ismi görünüyor. Ve paylaşıma tıklayarak o kişinin profiline de gidebiliyorsunuz. Ayrıca bu özellik sayesinde etiketlendiğiniz hikayeleri de kaydedebiliyorsunuz. Ancak ne yazık ki sizi etiketleyen kişinin yapmış olduğu düzenlemeleri silemiyor, etiketinizi kaldıramıyorsunuz.
Bu özelliği kullanabilmek için uygulamanın 48. versiyon güncellemesini yapmanız gerektiğini yeniden hatırlatalım.

Cevapla

“Instagram” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir