Instagram Hikayeler’e emojili anket ekleme [Nasıl yapılır?]

Cevapla
Nursen
Mesajlar: 500
Kayıt: 23 May 2020, 18:42
İletişim:

Instagram Hikayeler’e emojili anket ekleme [Nasıl yapılır?]

Mesaj gönderen Nursen »

Resim
Instagram Hikayeler yeni bir özelliğe kavuştu. Anket özelliğini geliştiren ekip işin içine şimdi de emojileri katarak daha eğlenceli etkileşimleri hedefliyor.
Intagram Hikayeler, platformun en popüler özellikleri arasında yer alıyor. Hal böyle olunca hikayeler için sürekli yeni bir özellik duyuruluyor. Hikayelere konum, GIF ve anket eklemenin ardından şimdi zaten var olan anket özelliği farklı bir versiyonla yeniden karşımıza çıkıyor. Artık kullanıcılar Instagram Hikayeler içinde emojili anketler yapabilecek. Tabii bunun için birbiriyle çelişen cevapları olan sorulardan ziyade “X’i ne kadar seviyorsunuz?”, “Bu kedi ne kadar sevimli?” gibi sorular sorulabiliyor. Çünkü katılımcılar sorunun cevabını emojiyi sağa kaydırarak veriyor. Ne kadar sağa kaydırılırsa söz konusu soruya o kadar çok “tepki” verilmiş oluyor.
instagram hikayeler
Emojili anket
Bunun için yapmanız gereken, fotoğrafı çektikten sonra hikayenize eklemeden önce çıkartma sembolüne dokunmak. Emoji ile gösterilen anketi seçtikten sonra soruyu yazabilirsiniz. Ankette yer alacak emojiyi ise seçmeniz mümkün. Örneğin insanların sinirli bir tepki vereceğini düşündüğünüz bir anket sorusuna kızgın emoji koyabilirsiniz. Ekranda seçili beliren emojiler dışında siz de istediğiniz emojiyi hikayeye ekleyebilirsiniz. Emojilerin olduğu kısmı sağa doğru kaydırırsanız ikinci kısımda + simgesi çıkıyor. Buraya basarak farklı bir emoji seçmek mümkün.
Sorduğunuz sorudaki yazı rengini ve arka plan rengini de yazdıktan sonra tıpkı diğer hikaye paylaşımlarınızdaki gibi değiştirmek mümkün. Aşağıda çıkan renk paletinden dilediğiniz rengi seçip yazının rengini değiştirebilir, aynı şekilde yukarıdaki A sembolüne basarsanız arka planın rengini de farklılaştırabilirsiniz.
Anketinize ise diğer anketlerde olduğu gibi hangi kullanıcıların ne tepki verdiğini hikayeniz açıkken ekranı yukarı doğru sürükleyerek görüntüleyebilirsiniz.

Cevapla

“Instagram” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir