Instagram hikayelerini belli kullanıcılardan gizleme [Nasıl yapılır?]

Cevapla
Nursen
Mesajlar: 500
Kayıt: 23 May 2020, 18:42
İletişim:

Instagram hikayelerini belli kullanıcılardan gizleme [Nasıl yapılır?]

Mesaj gönderen Nursen »

Resim
Yola fotoğraf paylaşım platformu olarak başlayan Instagram son zamanlarda hikayeler özelliğiyle de büyük ilgi görüyor. Her geçen gün daha fazla insanın kullandığı bu özellik kimi zaman can sıkıcı olaylara neden olabiliyor. Bunun önüne geçebilmek için paylaştığınız hikayeleri kimlerin görmesini istiyorsanız ona göre ayarlama yapmanız mümkün!
Nasıl yapılıyor?
Paylaştığınız hikayeleri görebilecek kullanıcıları seçmek aslında Instagram’ın temel ayarları arasında yer alıyor. Özelliği kullanabilmek için önce profilinizi açmanız ve ekranın tepesinde yer alan üç nokta simgesine basmanız gerekiyor. Ardından Hesap başlığı altında yer alan Hikaye Ayarları seçeneğini buluyorsunuz. Bu kategorinin en başında “hikayeyi gizle” seçeneği yer alıyor. Altında ise bir sayı görünüyor. Eğer daha önce kimseyi engellemediyseniz burada 0 rakamı yer alıyor. Onun üstüne bastığınızda sizi takip eden hesapları görüyorsunuz. Bunlar arasından istediklerinizi seçiyorsunuz. Ardından sağ üst köşedeki onaylama işaretine basarak ayarları kaydediyorsunuz.
Bu noktada belirtmekte yarar var, bu özellik kullanıcıların profilinize erişmesine engel olmuyor. Bahsi geçen hesaplar paylaştığınız fotoğrafları görebiliyor ve beğeni bırakabiliyor. Sadece hikaye paylaştığınızdan haberdar olmuyor. Takip ettiği tüm hesapların hikayelerini izlese de, sizinki onlar arasında çıkmıyor. Bu da arkadaşların triplerinden veya ailenin eleştirilerinden kaçınmak için oldukça pratik bir yöntem olmasıyla dikkat çekiyor.

Cevapla

“Instagram” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir