Meta’nın ilk ‘metaverse’ uygulaması, ucuz bir Minecraft

Yalnızca ABD ve Kanada’daki kullanıcılar tarafından kullanılabilir

Uygulama artık ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak birkaç uyarı ile. En az 18 yaşında olmalı ve ABD veya Kanada’da ikamet etmelisiniz. Ayrıca, 13 Ocak 2022’den sonra oyun Quest 1’de desteklenmeyeceği için Oculus Quest 2’ye ihtiyacınız var.

Bu, bu deneyimi kısıtlayacak. Bu metaverse’yi deneyimlemeyi çok isterdim ama Hindistan’da olduğum için Quest 2 kulaklığına erişimim yok. Bu yüzden denemek istesem de bir süre yapamayabilirim. Serseri.
Geçen Ağustos ayında Meta, Horizon Worlds’ü erken benimseyenlerin sanal alanı deneyimlemesine ve hatta şirket tarafından sağlanan araçlarla yeni şeyler inşa etmesine izin vermek için yalnızca davetli bir beta olarak başlattı . Başka bir deyişle, daha boktan bir Minecraft VR gibi.

Horizon World’ün fragmanı şık görünse de, gerçek hayattaki oynanış biraz çocukça olabilir.

Horizon Worlds’de neler var?

Meta, arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz Arena Clash adlı bir 3v3 lazer etiket oyununu piyasaya sürüyor. Şirket ayrıca Wand & Broom adlı bir şehir gezgini, Pixel Plummet adlı bir arcade tarzı battle royale ve Mark’s Riverboat (Zuck tarafından inşa edilmemiş) adlı sanal bir tekne yolculuğu gibi bazı mevcut oyun ve deneyimlerin altını çizdi.

Sosyal ağ şirketi, birkaç komut dosyasını değiştirerek oyun yapabilen ve giriş engelini azaltan araçlar yayınlıyor. Açıkçası, Meta bunu Minecraft benzeri bir deneyim haline getirmeye çalışıyor – ancak Horizon Worlds buna yaklaşmadan önce uzun bir yol var.

Bir cevap yazın