Kuru Öksürüğe İyi Gelen Kürler

Kuru öksürüğü geçirmek için çözüm önerileri araştırdık. Soğuk algınlığının sebep olduğu kuru öksürükten çoğumuz uzak durmaya ve hiç yaşamamaya özen gösteririz. Biliyoruz ki öksürük tuttuğu zaman aldığımız nefes bile bize zor gelir.

Kuru öksürük çevrenin de etkisiyle meydana geldiği gibi, tahriş, alerji veya başka bir hastalığın habercisi olarak da nitelendirilebilmekte. Kışın üşütmekten, yazınsa alerji ve tozlu ortamlardan kaynaklanabilir. Kronik kuru öksürük genelde sigara dumanı, alerji, çevresel faktörler, geniz akıntısı veya astım, bronşitten kaynaklanabilir.  Eğer soğuk algınlığı dışında bir sebebi varsa doktor kontrolünde olmalıdır.

Soğuk algınlığının sebebi olan kuru öksürüğe iyi gelen önerileri aşağıda paylaşarak sizlere yardımcı olmak istedim. Aşağıdan kuru öksürükle ilgili çözüm önerileri bulabilirsiniz.

Kuru Öksürüğe Neler İyi Gelir?

Bal ve pekmezi aralıklarla azar azar tüketmek boğazı sıcak tutar ve boğazdaki tahrişi önler.

Balı zencefil ile birlikte veya nebat çaylarını tatlandırmak için kullanabilirsiniz.

Kuru öksürüğü olanları kafeinli ya da asitli içecekleri bırakmalı, boğazı rahatlatan bitki çaylarını günde birkaç bardak tüketmelidir.

Ihlamur ve zencefil çayı öksürüğe iyi gelen bitki çaylarıdır. Bitki çaylarına tarçın, bal ve ya karabiber eklenirse etkisi artacaktır. Zencefil bununla birlikte tek başına çiğ şekilde tüketilirse de öksürüğü iyi gelecektir.

Astım ve alerji kaynaklı kuru öksürükler için: Karaturpun içi oyulur ve oyulan kısma bir tatlı kaşığı bal konur. Birkaç saat sonra bal ile reaksiyona giren turp, suyunu dışarı salacaktır. Çıkan su bir kapta toplanıp sabah ve akşam yatmadan önce bir yemek kaşığı içilir.

Bir cevap yazın